Tučňák mluví aneb linux pro nevidomé – seznámení

This entry is part 1 of 5 in the series Tučňák mluví / Talking Tux

Co se vám vybaví, když zaslechnete slovo Linux? Monitory plné nesrozumitelného textu, kterému rozumí jen pár vyvolených? Zanedbaný mladík sedící za terminálem, pronikající do nejtajnějších koutů počítačové sítě? A co takhle rychlý, bezpečný a zdarma dostupný operační systém, který se vyrovná dnešním komerčním systémům jako jsou Microsoft Windows nebo Mac OS X? Doba pokročila přátelé a Linux už dnes není jen pro pár zasvěcených odborníků, nebo jen pro lidi kteří chtějí nabízet internetové služby.

Slyším vás říkat: “No to je sice hezké, ale o žádném hlasovém výstupu nebo lupě pro Linux jsem jaktěživ neslyšel. A když jo, tak to nefungovalo. To není nic pro mě.”. Omyl. V Linuxu pracuji již přes rok a tento text jsem napsal a zveřejnil díky němu.

Chtěli byste vyzkoušet něco nového? Zdají se vám ceny operačních systémů a programů příliš vysoké? Nechcete aby nějaká firma rozhodovala o tom, co můžete a co ne? Co to s Linuxem přece jen zkusit. Pokusím se vám v tomto seriálu vysvětlit jak na to. Bude určen primárně nevidomým a slabozrakým uživatelům, ale každý si z něj něco odnese.

Series NavigationTučňák mluví aneb první zkušební jízdaTučňák mluví aneb kde je jeho místo v počítačové zoo?