Nastupte cestu do vřavy se hrou Road to rage

Aktualizováno 17. 8. 2012?/p>

Dnes vám přátelé přináším pohled na další novou slibně se rozvíjející hru pro nevidomé. Velice mě těší, že se s takovými hrami v poslední době roztrhl pytel a že jsou volně šířeny a zdarma. Doufám, že to tak půjde nadále. Nezapomeňte proto pokud můžete vývojářům něco přispět. Ale k věci.

Hra Road to Rage z dílny Dragon apps, je novou FPS střílečkou na poli her pro nevidomé. Dragon apps stojí za hrami jako je Mad march massacre,, Operation Black square nebo Scapeskate. Road to rage přináší něco nového a přece už to tu pár let je. Je to nová střílečka ve stylu PVP (player versus player), takže žádní počítačoví protivníci ale skuteční lidé za počítači. Zatím tuto možnost umožňoval pouze Audioquake – upravená verze legendární hry Quake I.

Hra je zatím v beta verzi a mohou se vyskytnout chyby. Ovládat se dá jak z klávesnice tak pomocí myši, při čemž druhou možnost důrazně doporučuji. Připravil jsem pro vás krátký podcast, kde vám vysvětlím ovládání a chvilku si zahraju. Uvidíte, že to není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podcast stahujte zde.

Samotnou hru si stáhněte otsud, je tam odkaz „Download“. Pokud jste si stáhli verzi někdy okolo 8. srpna nebo tak nějak, tak jsou již ve hře funkční automatické aktualizace, čili byste již nic dalšího stahovat neměli.

Momentálně je situace se servery trochu vachrlatá, v seznamu serverů funguje asi jen ONJ’s server a pak můžete zadat ručně server jonathancandler.cu.cc a port 6789. Hra podporuje odečítač obrazovky (hlavně NVDA). Pokud používáte Jaws, můžou se objevit problémy. Pokud chcete použít NVDa, doporučuji jej při hře pomocí kláves NVDA+SHIFT+s uspat, aby ste jej nepřerušovali klávesami. Pokud chcete použít SAPI, vypněte před spuštěním hry odečítač.

9 komentářů u „Nastupte cestu do vřavy se hrou Road to rage

 1. Ondrosik

  Ako sa to ovláda pomocou myši? V podcaste to nie je spomenuté a v release notes to nevidím. Ale možno sa to pridá cez ten path3. lebo orientácia s klávesnicou mi vôbec nejde tak dobre, ako by som chcel:-)

 2. ondrosik

  Ahoj, no je to fakt pecka. akurát sa mi stáva, že ke´ˇd zomriem, prídem o všetky zbrane, aj o tie, kt. som nestihol použiť. Dá sa neajko pohybovať myšou?

 3. hamster Autor příspěvku

  Ahoj,
  Když umřeš příjdeš o všechno. Ale teď tam Ghorthalon rozběhl věc, že můžeš sbírat zbraně po mrtvých hráčích. Zatím jen zbraně.
  Myší se to ovládá stejně jako swamp – otáčíš se pohyby doleva a doprava, levé tlačítko střílí a pravé nabíjí.
  Já to dělám tak, že používám ty klávesy W S A D na pohyb, když běhám po mapě a hlavně v budovách tak se otáčím těmi klávesami Q E a myší už to jen dolaďuju.

 4. ondrosik

  Fúha no fakt to chce cvik, ale po hodine hrania som bol asi 35 krát zabytý a 25 som zabil. Ešte posledná vec, ku ktorej sa neviem dopátrať, ten bzukotavý zvuk, čo je akési hard damage – treba to nejako špeciálne používať? Inak sorry za spam, nejako to neodchádzalo a potom mi napadlo, že si to asi preistotu schvaľuješ.

 5. hamster Autor příspěvku

  Ne, to funguje samo a po čase to vyprchá, vydá to takový divný zvuk, určitě ho poznáš.
  Jo schvaluju to ručně, ale asi to vypnu, protože mi sem skoro žádný spam nechodí.

 6. Ondrosik

  ahoj, akurát som postrehol, že adresa je správne
  ghorthalon.no-ip.org
  teda s pomlčkou a nie s bodkou.

  1. ondrosik

   aka je situacia okolo tejto hry? Nenachádzam v serverliste žiadny funkčný server.

   1. hamster Autor příspěvku

    No bohužel na ni Ghorthalon přes Vánoce neměl moc čas. Zatím funguje ze seznamu asi jen ONJ’s server a pak ještě tento
    jonathancandler.cu.cc, port 6789

Komentáře nejsou povoleny.