Swamp

Na této stránce najdete aktuální informace o hře Swamp. Jedná se o FPS střílečku pro zrakově postižené, ale ne jen pro ně. Jejím autorem je Aprone a není to jeho první velmi podařená hra. Doporučuji se na jeho stránky podívat, určitě si vyberete z mnoha rozmanitých a zdarma dostupných her. Ale zpět k tématu.

Pokud chcete dostávat informace o změnách na této stránce (a budou často), oužijte tento RSS kanál. Nebo se přidejte k příslušné stránce na Facebooku

>

Úvod

Jednoho dne se v pokojném městečku X Y stalo neštěstí. Je to neoriginální ale z ničeho nic se vynořila horda zombíků a jala se likvidovat obyvatelstvo. Mnoho lidí v panice uteklo. Mnozí to nestihli. Na pomoc přišla i armáda. Nebyla však moc platná – zombíků je prostě příliš mnoho. Vy jste jedním z těch, kteří mají tohle všechno už za sebou a přežili. Je vás hrstka, ale držíte se a snažíte se přežít v izolovaném městečku. Každý den bojujete o přežití, vydáváte se do nebezpečných ulic, temných zákoutí domů, obchodů a kanalizace, abyste zachránili to málo co zbylo. To vše od vás vyžaduje rychlost, přesnost, rozvahu a taky slušnou porci štěstí. Tak co? Cítíte se na to?

Co můžu čekat?

Swamp je hra, určena převážně nevidomým, ale má i grafické prvky. Je to FPS střílečka, tedy něco jako Shades of Doom, nebo Technoshock. Přináší ale jednu revoluční novinku – ovládání myší. Hra je uzpůsobena přímo pro toto ovládání, které v normálních hrách funguje už celá léta. Nebojte se toho, je to úžasné. Chce to jen chvilku cviku, a nemusíte mít ani plnohodnotnou myš, úplně vám stačí touchpad na vašem notebooku.

Čeká vás slušně rozlehlá a členitá mapa, na které nechybí ulice, voda, nebo třeba patrové budovy, s realistickými zvuky prostředí. Ale pozor, z poza pouliční lampy nebo zaparkovaného auta vyskakuje něco nepěkného, nedobrého a hlavně neživého. Vy vytahujete svou brokovnici… ne počkejte, žádnou nemáte. A co MP5 jo ta by tu byla. 9 mm náboje trhají tělo velké zombie. Cvak! Ale ne, došli náboje. a další už nejsou. A co lovecká puška, ta by mohla dílo dokonat. Jenže to byste museli mít náboje ráže .30. Takže to dokončí stará dobrá sekera. Au! To bolelo. Tu máš potvoro!

Takhle nějak to občas vypadá. Mapa je opravdu velice rozlehlá a členitá, najdete tu obchody, domy, továrnu, kostel, vlak, nemocnici a mnoho mnoho dalšího. Čeká na vás 10 zbraní, od sekery, přes pistoli, motorovou pilu, samopal až po žravý Vulcan minigun. Nechybí ani možnost pořídit si brnění, nebo některé zbraně vylepšit. A co takhle přestat být takový individualista a spojit své síly? Na to jsou tu mise, při kterých budete přeneseni na jinou mapu a budete mít svůj vlastní úkol. Pro ty méně odvážné tu jsou jednoduché úkoly typu „najdi a přines“.

Pořád váháte? Nebo se snad i bojíte a nevíte do čeho jdete? Zde je můj první podcast, který vysvětluje techniku hry a různé její prvky. Druhá nahrávka je z novější verze (2.0) a ukazuje některé její nové vlastnosti. Jetady. A pokud chcete slyšet, jak to chodí v životě odstřelovače, zkuste tuto nahrávku, která je z verze 2.5.

Chci už hrát!

Z chutí do toho. Swamp ušel už hodný kus cesty a může vám mnoho nabídnout. Zde najdete vždy aktuální verzi.

Prosím omluvte zdržení, ale zaměstnává mě škola. proto mějte trpělivost, popis nových zbraní tu bude co nejdříve.
Děkuju za pochopení.

Verze Velikost Odkaz ke stažení
verze 3.1 668 MB http://www.kaldobsky.com/audiogames/Swamp.zip
aktualizační patch z verze 3.0 na verzi 3.1 25 Mb http://www.kaldobsky.com/audiogames/SwampPatch.zip

Protože do hry Swamp si můžete dát v podstatě zvuky jaké chcete, několik lidí toho hned využilo. Vzniklo tak pár soundpacků – většinou stačí stáhnout, rozbalit a nahradit potřebné soubory.

Pozor! Tyto soundpacky jsou dělány na starší verze, od těch časů se mohla změnit struktura některých adresářů se zvuky, přibýt nové a podobně. Proto buďte opatrní při nahrazování a nedivte se, když něco nebude fungovat tak jak má.

?/tr>

Autor Verze Swamp Odkaz ke stažení Popis
Runner http://www.vojtapolasek.eu/wp-content/uploads/2012/11/weapons_hq.zip Soundpack obsahující pouze zvuky zbraní, zato však opravdu velmi kvalitní. Váš zážitek ze hry bude hned opravdovější.

Bude swamp i v češtině?

Ano ano, jak jsem slíbil. Tady je ke stažení soubor language.txt. Ten uložte do hlavní složky hry, tam kde je soubor swamp.exe. A je to. Množili se mi stížnosti na to, že se soubor zobrazí v prohlížeči místo toho, aby se stáhnul. To je normální, některé prohlížeče prostě txt zobrazují. Stačí si na odkazu vyvolat kontextové menu a zvolit „uložit odkaz jako“ nebo něco podobného.

Pozor: hra funguje tak, že jakýkoli výskyt termínu, který je v souboru přeložen, nahradí tím překladem. Což znamená, že když výraz „you have“ přeložím jako „máte“, bude nahrazen všude, i v chatu. Za toto se omlouvám, ale bohužel někdy se toto nedá vyřešit jinak.

Překlad určitě není finální. Aprone s vývojem dělá velké pokroky, přidávají se zbraně, lokace a podobně. Bohužel nestíhá vytvářet vzorové jazykové soubory, a tak si musím některé fráze dohledávat a podobně, takže jsem vždycky trochu pozadu. Klidně mi pomožte a vaše přeložené části mi pošlete na můj e-mail.

Poslední aktualizace souboru: 1. 8. 2013, 10:57.
language file

Co je nového?

3.1

 • Vylepšena bezpečnost.
 • Opravena chyba, která dovolovala zombíkům v odstřelovačských misích stát na místě, takže bylo téměř nemožné je zasáhnout.
 • Opraveny chyby v misích „Do posledního muže“, které umožňovaly zombíkům způsobovat větší zranění hráčům s vyšším levelem.
 • Snad poslední úpravy v systému inventáře. Ztrácení předmětů by mělo zmizet, proto jste také přišli o všechny předměty a místo nich jste dostali 5000 reputace.
 • Opraveny chyba, která dovolovala hráčům do zbraně nabít něco, co nebylo střelivo.
 • Nemůžete mít více než 100 krvavých kusů oblečení.
 • Do sebevražedných misí byly přidáni amorfní zombíci.
 • Jak vám zřejmě došlo, objevil se nový typ mise – sebevražedný.
 • Byl přidán nový typ mise – skladiště dvou týmů. Na začátku jste přiřazeni buď k červenému nebo modrému týmu. Každý tým má svou půlku skladiště se svými bednami. Pokud zabijete zombíka, narodí se u druhého týmu. tým, který dřív posbírá bedny vyhrál.
 • Byly upraveny ceny a výhry misí, všechny mise lze teď spouštět z kterékoli bezpečné zóny.
 • Mapa Crash1 má nyní počáteční bod, takže se dá použív v singleplayeru.
 • Na některých mapách byly upraveny zvuky prostředí.
 • Přidána mapa „Obchodní dům“, doporučuje se přečíst si návody v bezpečných zónách. Mapa je velmi těžká.
 • Upraveny názvy hudby pro různé mapy.
 • Upravena reputace získaná za zabití zombíka na různých mapách.
 • Opraveny další chyby jak v multiplayeru tak v singleplayeru.

3.0

 • Pokud nabijete luk a přepnete na jinou zbraň, šíp se vám vrátí zpět a nepříjdete o něj.
 • opravy inventáře

2.9 E

 • V hlavní nabídce přibyla možnost aktivace Sound boost. Tato funkce pro většinu lidí zlepší plynulost hry, vylepšuje výkon. Dá se žít i bez ní, takže pokud by vám funkce nefungovala, prostě ji vypněte.
 • Opravy systému inventáře?[li>
 • Zprávy chatu jsou nyní graficky zobrazeny, pomáhá to našim vidícím kolegům udržet si přehled.
 • Přidána funkce script keys, která vám umožní klávesám pro zbraně přiřadit jednoduché skripty. Tyto skripty se skládají z textu a příkazů, které se používají v chatu. Stačí stisknout klávesu pro aktivaci hlasových příkazů a pak příslušnou klávesu pro zbraně. Nastavuje se to v souboru scriptkeys.txt. Byl také přidán příkaz /scripts on a /scripts off, který povoluje nebo zakazuje příjem zpráv generovaných těmito skripty. A k čemu je to dobré? Třeba pro často používané fráze na misích. Klávesy lze přemapovat v souboru keyconfig.ini na úplně jiné klávesy, pro jejich funkčnost je však stále nutno aktivovat režim hlasových příkazů.
 • Motorovka může zasáhnout více cílů najednou.
 • Zvýšený bonus za dovednosti pro lovecké pušky.
 • Přidána klávesa nastavitelná v keyconfig.ini, která zakazuje nebo povoluje příjem hlasových zpráv od ostatních (ne chatu). Přidány také příkazy chatu, které dělají to samé – /voices on a /voices off.
 • Na čtvrté mapě přidána nová verze mise „Do posledního muže“, která se odehrává na jiné mapě a vyžaduje víc reputace pro vstup.
 • Ve hře jsou některé rozbité předměty, původně určeny pro hardcore hráče. Normální hráči je mohli darovat za trochu reputace. Pokud je darujete nyní, máte 7% šanci, že dostanete zpět opravený předmět.

2.9 D

Není zde nic nového, Aprone oficiálně vývoj Swampu ukončil, ale kvůli problémům s lidmi, kteří by si rádi hru vylepšili různými cheaty a podobně bylo nutno nasadit nová bezpečnostní opatření. Také došlo k opravě některých chyb, bohužel nejspíš ne všech. Byly doplněny chybějící zvukové a mapové soubory a přidáno pár nových chatovacích kanálů pro různé jazyky.

2.9

 • Přidán hardcore mód. Hardcore hráčem se můžete stt od levelu 80 výše a více si přečtěte na stránce s informacemi o ovládání.
 • Opravena chyba, která dovolovala zombíkům občas přejít na mapu, kde se neměli vůbec vyskytovat.
 • Upravena hlasitost ohně v misích, takže by už neměl přehlušovat zvuky beden.
 • V hlavní nabídce je nová položka pro změnu výstupního zařízení. Pomůže to těm, kteří dělají ze swampu nahrávky a nechtějí, aby se jim to míchalo s hlasákem.
 • Opravena chyba při restartování serveru.
 • Dávejte si pozor na krvavé oblečení. Když vás napadne zombk, existuje šance odvozená podle vašeho levelu, že budete postiženi krvavým oblečení, které na vás bude lákat zombíky. Můžete jej léčit buď svou lékárničkou (jedno vyléčení odebere jedno krvavé oblečení), nebo vás může vyléčit někdo jiný a to odebere mezi jedním a třemi kusy krvavého oblečení. Krvavé oblečení můžete získat od zombíků až od levelu 10 výš.
 • Ohlášení zdraví ohlásí i počet kusů krvavého oblečení, které máte.
 • Změněn algoritmus pro ohlašování sponzorů.
 • Brnění už neseženete všude – stejněě jako zbraně lepší brnění jde koupit až na těžších mapách.
 • Když přejdete mezi mapami, vaše zdraví už nebude obnoveno na 100%.
 • Při odhlášení a opětovném přihlášení vám bylo obnoveno zdraví a to už nefunguje.
 • Při vstupu do bezpečné zóny vás začne pomalu léčit, takže nemusíte používat lékárničky. Jde to ale celkem pomalu. Pokud jste úplně vyléčeny, začnou se odstraňovat kusy krvavého oblečení. Pokud nemáté žádné krvavé oblečení, začnou se léčit vyvrtnuté kotníky a zlomené nohy.
 • Hráči vykopnuti z misí nebudou odpojeni od serveru.?[li>
 • Na misi „do posledního muže“ již nemůžete nakupovat.
 • Opraveny chyby ve statistikách výstřelů a zásahů.
 • Opraveno sledování hráčů.
 • Rozšířeny možnosti toho, co může Aprone dělat na serveru. Může třeba vytvářet jednorázové události (útok hordy zombíků, Vánoce atd.)
 • Použití štítu se již nezapočítává do výstřelů.
 • Zaveden systém, který ukládá vaše vybavení i když se odpojíte a nejste v bezpečné zóně.
 • Přidána možnost přehrání speciálního zvuku před některými zprávami serveru, u kterých je důležité, aby bylo jasné, že nejsou falšovány.
 • Zombíci typu Matriarch mají teď podobnou možnost jako typ Dire – mohou k sobě volat ostatní zombíky. funguje to ale na kratší vzdálenost.
 • Oficiálně zahrnut klient pro vytváření offline kampaní. Jsou to mapy a skripty vytvořeny hráči a představují něco jako singleplayer mise.Opraveny chyby, kdy jste některé zprávy dostali dvakrát.
 • Rychlost všech zombíku se zvýšila o 25%.
 • Přidáno bezpečnostní opatření. Některé příkazy zadávané do chatu vyžadují vaše heslo. Pokud si třeba spletete příkaz a heslo by mohlo být vyzrazeno do chatu, Swamp vaše heslo nevyzradí. Pozor, toto funguje pouze pokud mezi příkazem a heslem je mezera.
 • Přidány klany. Toto platí pouze pro hardcore hráče.
 • Pevnůstky mají konečně svůj účel. Slouží klanům pro skladování jídla a zbraní, mohou být napadeny atd.
 • Opravena chyba, kdy na vás někdy zombíci neútočili a prostě jen stáli.
 • Pokud jste hardcore tak se můžete vyléčit v jakékoli pevnůstce, za cenu dvou jednotek jídla.
 • Pokud si berete nějaké vybavení z pevnůstky, nemusíte si brát všechno, ale můžete zvolit jen část.
 • Body své postavě můžete přidávat i v pevnůstkách.
 • V pevnůstkách můžete mít zahrady, které postupně rostou až vyrostou ve velkou zahradu. Můžete je pak sklízet a dostanete jídlo. Sklidit můžete i dříve, než se stanou velkou zahradou.
 • Od teď při vytváření nových hráčů nelze ve jménách použít znak podtržítka (*(.
 • Hesla nesmí obsahovat mezery. Stará hesla zůstanou beze změny.
 • Přepracován systém brnění. Brnění si můžete obléci v bezpečné zóně nebo pevnůstce, kterou vlastníte. Brnění může chránit ale také zpomalovat.
 • M40 nyní může ublížit i zombíkovi, který stojí za tím, na kterého střílíte, pokud ten vpředu je slabšího typu.
 • Tyrant asi cvičil, protože když na něj střílíte z určitých zbraní, může se kulkám vyhnout.
 • Opravena chyba, kdy zvuk hráčů schovanými za zdí nebyl zkreslený.
 • Zombíci na misích jsou nyní chytřejší . už to bylo moc jednoduché.
 • V misi „do posledního muže“ začínáte s plně nabitou lékárničkou (4 dávky) a dalšími dvěma dávkami navíc.
 • Přidána nová malá mapa číslo 3.
 • Za každý další level který získáte nad level 10 se pro vás zdraví všech zombíků zvýší o 0,5% a také budou o 0,5% silnější. Tím bude hra stále těžší a těžší.
 • Hlasové povely nyní přitahují zombíky. Pozdravy nejméně, příkaz ke sledování nadprůměrně, volání o pomoc a varování je dvojnásobně přitahuje a popichování trojnásobně. Násobky jsou myšleny jako násobky průměru.
 • Rádio má nový režim „pouze šeptání“, ve kterém propustí pouze šeptání ostatních hráčů a šeptání pro celý klan.
 • Přidána velká čtvrtá mapa, a abyste mohli spatřit její hrůzy, potřebujete alespoň level 50.
 • Přidán nový typ zombíků – v originále amorphous.
 • Přidány hlasy a každý povel má tři různé verze, které se budou náhodně měnit.
 • Nové zvuky při sebrání nějaké věci od mrtvol.
 • Zombie typu canine (psi), stalker, reaper a lamprey se také mohou vyhýbat kulkám.
 • změna v klávesových zkratkách pro sledování hráčů. Místo klávesy I se používá klávesa L pro jednorázové pípnutí, pro nepřetržité sledování použijte shift+L.
 • Klávesa I otevře inventář s věcmi, které máte.
 • Alt+L ohlásí vzdálenost k právě sledovanému hráči stejně jako klávesa B hlásí vzdálenost k majáčku.
 • V souboru keyconfig.ini přibyly některé nové akce, ke kterým můžete přiřadit klávesy. Ohlášení pouze počtu kusů krvavého oblečení, dále pak dvě klávesy, které nastaví vaši aktuální zbraň jako oblíbenou pak dvě klávesy, které tyto dvě oblíbené zbraně aktivují a klávesa oznamující online členy vašeho klanu.
 • Implementován nový systém dovedností – je jich teď 55.
 • Za každou bednu při hardcore misích dostanete 5 jednotek jídla.
 • Přidáno 17 nových zbraní včetně plamenometu, granátometu, kladiva, mačety, pušek a samopalů. Podívejte se na stránku s ovládáním.
 • Přidáno množství příkazů, které se dají psát do chatu, takže zkontrolujte příslušnou stránku.
 • Opraveny další chyby…

2.8

 • Opravena chyba v dávkových souborech pro registraci knihoven. Mělo by to teď fungovat správně.
 • Přidán příkaz /time pro ohlášení času.
 • Přidán příkaz /crates pro zjištění počtu sebraných beden u hráče.
 • Máme nový příkaz /report, který se používá pro hlášení chyb. Nepoužívejte jej pro hlášení problémů s hráči, pouze pro chyby ve hře.
 • Příkaz /roll vám hodí číslo na kostce a můžete vyhrát nebo taky ztratit hodně reputace. Pravidla ještě zjistím.
 • Byl přidán soubor muted.txt. Pokud do tohoto souboru přidáte jména hráčů, nebudete od nich dostávat žádné zprávy jak ve veřejném, tak v soukromém chatu. S tím souvisí také příkazy /mute a /unmute, které vám umožní takto hráče přidávat a odebírat.
 • Přidány příkazy /rock /paper /scissors (/r /p /s) – kámen papír nůžky. Můžete tak hrát s přáteli.
 • Pokud při hře otevřete hlavní menu, položka Multiplayer bude nahrazena seznamem hráčů. Po odkliknutí jejich jména se toto jméno zkopíruje do schránky a můžete jej tak třeba dát do různých seznamů atd.
 • Opraveno mnoho chyb kolem misí, map a hráčů, kteří podvádějí.
 • Přidán další negativní efekt, který můžete získat – bloody clothes (krvavé oblečení). Toto na vás bude lákat zombíky. Odstranit jej může jen váš spoluhráč lékárničkou. Nevím, kde to zatím bude použito.

2.7

Aprone začíná mazat neaktivní účty. Pokud bude váš účet neaktivní více než dva měsíce, bude označen ke smazání. Objevili se nám také dvě zajímavá čísla – 1269 jedinečných hráčů a 1921 jedinečných postav. Je to dost, co?

Vylepšení doznaly především mapy. Na starší mapy byl přidán zvuk větru, a oheň získal svou klasickou a nepříjemnou vlastnost – pálit a ubírat tak zdraví hráčům, kteří do něj vstoupí. Známe to z nové mise s chemickým skladištěm, takže pozor! Přibyly také „pevnůstky“, ale zatím nevím, k čemu slouží. Na třetí mapě na vás také čekají nové zbraně – dvacetiranná brokovnice Aa12 a kulomet M240.

Přibyly nové příkazy, které lze použít v okně chatu – /where, /pwchange a /alert. Více se dočtete na stránce o ovládání. Pak Aprone hlavně opravoval a přidal do chatu japonský kanál.

2.6B

\Po delší době tu máme novou verzi a přináší zajímavé věci hlavně pro namakané hráče. Přibyla nová mapa Ranger park, jak jsem již avizoval na Facebooku. Najdete ji, když půjdete z mapy Wilson Bridge stále na východ a abyste se tam dostali, musíte být alespoň level 40. Zaslechl jsem něco o nových zbraních, ale v changelogu o tom Aprone nic nepsal. S tím je také spojená úplně nová mise, kde vás bude ohrožovat i oheň. Když do něj vstoupíte, začne vám ubývat zdraví, dokud jej neopustíte. Čekejte nového zombíka – dire zombie.

Za odstřelovačské mise a mise „Do posledního muže“, už neplatíte naftou, nezískáte žádné zkušenosti a stojí pouze 1000 reputace. Může to být zábava, tak to zkuste. Pak Aprone hlavně opravoval chyby.

2.5

Opět rychlá opravná verze – Aprone opravil zapomenutou vývojovou funkci, při které někteří zombíci chodili příliš pomalu. Přidáno několik dalších bezpečnostních vylepšení, a můžeme se těšit na nové mapy – pokud jste aspoň level 20, zkuste jít východně po Wilson road… uvidíte.

Hra nyní obsahuje oficiální licenci v souboru user agreement.txt. Před tím, než začnete hrát multiplayer ji musíte odsouhlasit – je na to položka v menu. A v záznamu chatu se objevují i vaše zprávy.

Pro české fanoušky dobrá zpráva – přibyl oficiální český kanál pro chat.

2.4

V poslední době se objevilo pár lidí, kteří se rozhodli Apronovi a ostatním hráčům Swampu znepříjemnit život tím, že budou podvádět a útočit na server. Díky nim vyšla tato nová verze, která přidává bezpečnostní opatření. Další novinky sou také kanál pro český chat, opraveno pár chyb se zombíky vyskytujícími se v bezpečné zóně a podobně. Tímto také překládám varování od Aprona.

V poslední době jsem zaznamenal hráče, používající různé malé prográmky pro odesílání vlastních zpráv na můj server. Pomáhalo jim to léčit se a střílet rychleji, a dělat jiné nepěkné věci. Toto je poslední varování pro tyto hráče – brzy začnu takové lidi sledovat a trvale blokovat. Takže pokud s tím chcete přestat, máte nejvyšší čas.

2.3

Toto je hlavně opravná verze. Přidáním nových zbraní a map se toho hodně změnilo. Zkusím tu vypsat to podstatné – je možné, že se něco změnilo už dřív.

 • Opět jsou ve hře nové zvuky – ve verzích 2.1 a 2.2 se nám tam přimíchali některé staré.
 • Občas se stávalo, že vás v bezpečné zóně nebo na začátku mise z ničeho nic napadl zombík a hned vás zabil. Je to opravené.
 • Nový zvuk pro zásah odstřelovací puškou už funguje správně.
 • V adresáři ry bude soubor weaponspec.txt, obsahující informace o zbraních. Já zde budu stále udržovat tabulku na stránce s ovládáním a popisem hry.
 • Pozor, zranění (zlomená noha a vyvrtnutý kotník jsou reálná nebezpečí na druhé mapě – připomínám že zranění musí vyléčit nějaký spoluhráč.
 • Hlasový chat je rozšířený o mnoho dalších hlášek, jejich seznam hodím na stránku s informacemi o ovládání.
 • Pokud jste slyšeli o misi „do posledního muže“, tak se trochu změnila pravidla. Na začátku máte tuším 10 minut a čas vám ubíhá. Za zabití zombíka dostanete myslím 10 sekund, za nalezení mrtvoly minutu. Pomocí klávesy shift+Q zjistíte. kolik času vám zbývá.
 • a další opravy.

2.2

Rychlá opravná verze, opravuje chybu s výtahem a lukem – taky nová zbraň. Pokud jste měli verzi 2.1, máte staré zvuky. Doporučuji stáhnout verzi 2.2 z nabízeného odkazu – je i líp zabalená, tudíž menší.

2.1

Tato verze je velký skok kupředu – objevují se nám nové zbraně a s nimi i nový systém jejich výběru, nové střelivo a kopa vylepšení. Tak pojďme na to:

 • Pokud jste používali jazykový soubor (překlad) mohly nastat problémy s přechodem mezi mapami, nebo při donášení beden na misích.. Už nenastanou.
 • Přidány nové hlasy pro hlasový chat.
 • Přidána nová hudba – každá mapa i mise má nyní svou.
 • Úprava některých zvuků – odstřelování, zranění atd.
 • A protože šetříme, místo jednoho vchodu na druhou mapu a druhého pro návrat zpět je tam nyní pouze jeden jediný správný vchod.
 • Pokud se dostanete na druhé mapě do nemocnice, můžete použít výtah – vstupte a stiskněte enter.
 • Pokud vytáhnete lékárničku, dovíte se kolik rezervních léčivých sad ještě máte.
 • Pokud máte ztlumenou nebo vypnutou vysílačku, zprávy neusyšíte, ale budete si je moct prohlédnout v souboru chatlog.txt, jako ostatní zprávy.
 • Čtení herních zpráv pomocí kláves se závorkami už nebude zahrnovat zprávy z chatu.
 • 9mm a 5.56mm náboje se nyní válí po mapě po 30 kusech, ne po 40 jak tomu bývalo do teď.
 • Pokud chcete poslat soukromou zprávu někomu, kdo má ve jméně mezeru, místo mezery zadejte znak podtržení (_(. Takže kdybyste chtěli poslat zprávu někomu, kdo se jmenuje Vojta Polasek, tak zadáte „/w Vojta_Polasek zdar“.
 • Winchestrovka používá náboje ráže .30.
 • Nový způsob výběru zbraní. Je to rozdělené na kategorie – číslem vyberete kategorii a opětovným mačkáním čísla přepínáte mezi zbraněmi této kategorie. Takže si to prohlédněte, než se vydáte do boje, abyste se nedivili.
 • Pokud vedete mise a štvou vás tzv. trucksitters (lidi kteří zůstanou bezpečně v náklaďáku a nedělají nic), do souboru losers.txt v adresáři hry můžete zadat až 20 jmen hráčů, kteří budou mít automaticky zakázán vstup na vaše mise.
 • nové zbraně: ochranný štít, Glock 17 a Uzi. Mrkněte na stránku s ovládáním a zbraněmi pro více informací.
 • Přejmenovány tlumiče a dalekohled – opravím to v překladu.
 • V misích už znovu můžete otevřít menu, ale hra nebude pozastavena.
 • Můžete použít klávesy j a shift+j pro nastavení hlasitosti kroků zombíků.
 • Pomocí kláves o a p můžete sledovat jednotlivé hráče. Dvojtým stisknutím je sledujete trvale.
 • Zdraví se ukazuje v bodeh a ne v procentech – lidi to mátlo, když měli vylepšené zdraví.
 • Opraven seznam misí
 • Vylepšená celková stabilita hry

2.0 beta

Tato verze umožňuje si konečně zahrát swamp i offline. Příjdete o možnost dělat mise či úkoly, ale na zevruvné seznámení se s mapou a tréning to úplně stačí.

 • V záznamu mise se zobrazuje i datum.
 • Aprone přidal pár pojištění proti těm, které by napadlo podvádět. Za podvádění je blokace účtu a nemyslím si, že vás nechá vytvořit si nový.
 • Odstraněna možnost testování map, nahrazeno možností „Custom map“. Můžete si vybrat jakoukoli mapu, klidně i vlastní výroby, nastavit si parametry (počet zombíků, jak rychle se mají obnovovat, vaši výzbroj atd.)
 • Přidáno sekundární brnění – chrání další části vašeho těla.
 • Přidána možnost tělesných zranění, které může vyléčit pouze jiný spoluhráč lékárničkou. Zranění vás také zpomalují – vyvrtnutý kotník či zlomená noha moc nezrychluje. Zatím ale nejsou ve hře použita.
 • Přidány nové předměty – zatím jsem na žádný nenarazil.
 • Pokud používáte grafiku, u hráčů se zobrazí jmenovka. Po zvukové stránce je to teprv ve vývoji.
 • Pokud nechodíte na mise, kanystry s naftou můžete darovat.
 • Celkové vylepšení stability a rychlosti serveru, oprava několika chyb.

1.9 beta

Přechod z testovacího serveru na hlavní – pravděpodobně začnete odznovu. Ale máte k dispozici mise, úkoly, můžete vylepšovat postavu pomocí bodů atd.

Byla přidána nová mise – poslední vyhrává (last man standing). Tato mise je přístupná z bezpečné zóny na druhé mapě (policejní stanice). Začínáte na mapě se sekerou a pár náboji. Na mapě je pár zombíků a líží se k vám, postupně jich bude přibývat – ubývat rozhodně ne. Hledejte náboje a zbraně, protože kdo zůstane živý jako poslední, bere všechnu reputaci, kterou do této mise všichni vložili. Tak příjemnou řežbu přeji:-)

1.9 testing 5

V této verzi došlo k následujícím změnám:

 • Změna jmen některých zbraní – můžeme očekávat vícero zbraní jedné kategorie.
 • Odstřelovací puška (od teď vlastně M40) používá přiblížení jen když se skrčíte (sekundární mód).
 • MP5 a útočná puška (nyní AR15) mají zásobníky jen na 30 nábojů.
 • Zprávy z chatu se ukládají do souboru chatlog.txt v adresáři hry. Při spuštění hry je soubor přepsán.
 • Soubor missionlog.txt je vytvořen když hrajete misi. Obsahuje informace jako kdo zachránil kolik beden, kdo zemřel atd.
 • Zabíjením zombíků v misích nezískáte reputaci ani zkušenosti. Někteří si z toho totiž udělali továrnu na reputaci a nepomáhali hledat bedny.
 • Za zabití zombíka na druhé mapě dostanete trochu víc reputace a zkušeností.
 • Hledejte kanystry s naftou (cans of diesel fuel), protože jinak nebudete moct vést mise. Njjak tam přece odjet musíte, že jo?
 • Často bylo zneužíváno klávesy escape pro opuštění hry, když byl někdo například na misi a vypadalo to, že umře, zachránil si tím zadek. Už to nepůjde.
 • Používání hlasových povelů už zombíky nedráždí.
 • opraveny chyby v misích brnění a jiné…

Verze 1.9 testing – všeobecně

Changelog je docela dlouhý, a upřímně vám povím, že se mi nechce všechno překládat. Ale to nejpodstatnější jsem dal dohromady už dřív tady.

Chci se na něco zeptat, pomoct…

Pokud vládnete aspoň trochu angličtinou, napište do vlákna na fóru audiogames.net. Kontakt přímo na Aprona je na jeho stránkách. A nebo můžete napsat mě:-) Ve hře mě najdete pod jménem Vojta.

19 komentářů u „Swamp

 1. svamp

  Zdravím.chcem sa opýtať kde nájsť novšiu verziu?dnes mi to už hlási že treba aktualizovať novšiu verziu svamp.a pozerám tu na stranke tak neviem nevidím niečo nové.akedže nerozumiem v anglištine tak neviem ako kd stiahnúť.ďalej k češtine.vojto super preklad.ak by si niekedy ešte mal čas amohol tak ešte pár vecí preložiť.auž môj názor by to bolo skvelé.tam ked prehrám niečo prečíta anerozumiem alebo pod tími písmenkami c alebo x a ešte ked dávame písmeno w.ináč velmi pekne ďakujem vojto za skvely preklad askvelévysvetlenie hry svamp.pozdravujem.

  1. hamster Autor příspěvku

   Ahoj, Aprone stihl vydat rychlou aktualizaci, stáhni si patch, je přidaný hned pod verzí 2.1 jako patch na verzi 2.2. Rozbal ho do stejného adresáře, mělo by to fungovat.

 2. swamp a stažení češtiny

  ahoj Vojto, nedaří se mi stáhnout soubor s češtinou do swampu.. když dám uložit cíl jako uloží se to jako html stránka.. kde je problém? potřebuju tu novou češtinu.. zkoušeli to i kámoši a máš to tam asi blbě daný protože to dělá všem.
  díky za opravu
  Petr

  1. stažení češtiny

   Mně to šlo stáhnout v pohodě. Nevím, jestli náhodou nevznikla nějaká další verze, ale tu co mám, klidně můžu kamkoliv přeposlat.
   Daroga

 3. hamster Autor příspěvku

  Ahoj,
  netuším kde by mohl být problém, protože u mě to funguje jak pod Windowsama tak pod Linuxem. Používám Firefox. Můžu to zkusit v IE, ale věc by měla být stejná, i když u IE nikdy neví, co zas domrví… ehm.
  Prostě si na odkazu vyvolej kontextové menu a zvol uložit cíl jako nebo uložit odkaz jako nebo něco takového, a mělo by ti to nabídnout k uložení soubor language.txt.

 4. hamster Autor příspěvku

  Je to jednoduché. Najeď si na odkaz pro stažení souboru a vyvolej si na něm kontextové menu – na klávesnicích na to bývá klávesa kousek od pravého CTRL, použít se dá též zkratka shift+f10.
  V nabídce bude něco jako „uložit cíl jako“ nebo „uložit odkaz jako“ – po odbavení by se měl objevit normální dialog pro ukládání souboru.

 5. Marek

  Zdravím všechny hráče. Pokud budete chtít aprone vydal testovací verzi hardcore módu. Musíte být alespoň level 80 aby jste se mohli stát hart hardcore hráčem pokud budete hardcore hráčem místo reputace budete mít jídlo. Můžete být v klanech. Klany jsem zatím nezkoušel od včerejška zkouším hardcorew mód. Testovací verzi si můžete stáhnout na apronových stránkách. http://www.kaldobsky.com. Marek

  1. hamster Autor příspěvku

   Ahoj,
   ano máš pravdu, ale informace o ní jsem zde zatím nedával, protože se celkem dlouho nevyvíjela, teď se to však začalo rozjíždět. Jen co budu mít více času, dodám zde odkaz i changelog.

 6. vdaka

  som rada, že som si mohla o tejto hre prečítať aj po česky a dozvedieť sa niečo viac, ďakujem Vojta.

 7. ondrosik

  No tak je to pecka, akurát ja som asi nejaký divný, tri krát po sebe som prosto definitívne zomrel:-) musím viac trénovať v offline režime.

 8. ondrosik

  Počujte viete niekto ako to mám potom uložiť? Pri poslednej hre som sa vrátil do bezpečnej zóny, kúpil som si tam náboje a potom som to zavrel. A keď som sa vrátil, náboje boli fuč. To aj tam sa kradne?:-) Reputation a všetko ostatné ostalo.

   1. ondrosik

    Bol som v bezpečnej zóne, cez escape som sa vrátil do hlavného menu hry a tam som dal exit. Ale fakt sa to asi deje len niekedy, lebo inokedy si to zas myslím pamätalo.

    1. ondrosik

     tak je to fakt asi len sem-tam, teraz som to skúsil reštartovať a v pohode. Nie je niekde nejaký zoznam predmetov, ktoré sa dajú zbierať a ich význam? Neviem čo je ošúchaná vesta (scattered vest) a na čo by mi mohla byť. Alebo sú tam aj také, ktoré sú len na to, aby sa vrátili za reputáciu v bezpečnej zóne?

     1. hamster Autor příspěvku

      Ahoj, seznam není, ale to co říkáš je brnění. Když si v bezpečné zóně, v menu ti přibyla položka brnění a tam je můžeš různě měnit pro různé části těla. už makám na překladu, takže to bude snad jasnější.

 9. nová verze swampu

  Zdravím všechny swampisty a swampistky. Pře dvěma dny vyšla nová verze swampu 3.1. Z novích věcí co jsem tak stihnul pochytit. Nová mapa multi5, teamové mise a aprone musel restartovat všem inventář, protože se stráceli věci s inventáře. Mě se to stávalo občas taky. Jinak každý má 5000 reputace a mise též s níženy co se týče zisku za ně reputace. To je vše co jsem tak pochytil z change logu.

Komentáře nejsou povoleny.